PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4225}
6,9 80 008
ocen
6,9 10 1 80008
5,8 10
ocen krytyków
Blade: Wieczny łowca II
powrót do forum filmu Blade: Wieczny łowca II

Świetny sequel

ocenił(a) film na 8

Wybór Guillermo Del Toro na reżysera był strzałem w dziesiątkę. Znając upodobania tego meksykańskiego filmowca do tworzenia bardzo klimatycznych, mrocznych, nierzadko krwawych filmów, nie mógł zepsuć kontynuacji jednej z najciekawszych opowieści o wampirach, no i nie zepsuł ;)

Oczywiście największym atutem filmu (jak i w ogóle całej trylogii) jest postać Blade'a brawurowo odegrana przez Wesleya Snipesa. Patrząc na jego ruchy, mimikę, charakteryzację i ogólną prezencję, można nawet stwierdzić, że Snipes urodził się po to by zagrać właśnie Blade'a. I chyba najlepiej wypadł w omawianej tu dwójce (w jedynce także świetnie, ale już w trójce wyraźnie słabiej, przystosował się pewnie do poziomu filmu jako całości). Drugim równie ważnym atutem jest świetna reżyseria Del Toro. Poszedł jeszcze dalej niż Norrington i stworzył niesamowity klimat - bardziej mroczny, bardziej krwawy i bardzo sugestywny. Złożyło się na to niemal wszystko: znakomita scenografia, wykręcona charakteryzacja, świetne efekty specjalne, dobre zdjęcia i montaż, no i standardowo świetna muzyka. Aktorzy też dołożyli swoją cegiełkę: świetny jak zawsze Kristofferson, Reedus w roli Spuda dorzucił trochę humoru, wampirza obsada także wypadła co najmniej dobrze na czele z Perlmanem (powoli staje się nadwornym aktorem meksykanina) i piękną Varelą (w lateksowym wdzianku prezentuje się bardzo interesująco ;). Jeśli chodzi o głównego przeciwnika, Nomaka, to Goss wypadł średnio, dużo lepszy był Dorff z jedynki. Również trzeba pochwalić Donnie Yena za rewelacyjną choreografię walk i ogólnie za sceny akcji, są zrobione świetnie i trzymają widza w napięciu (szczególnie Blade vs. 2 wampiry i akcja w klubie). Żeby nie było zbyt pięknie, film ma też minusy, przede wszystkim jest to mało dopracowany scenariusz i fabuła, pełne oklepanych zagrań i czasami dość infantylnych (np. ta specjalnie szkolona grupa wampirów, przewidywalna końcówka albo niedoszła katastrofa, czyli wątek miłosny, na szczęście praktycznie nierozwinięty). Ale dzięki wizji Del Toro i temu rewelacyjnemu klimatowi, nie rzucają sie tak ostro w oczy (co innego w trójce, gdzie do dziurawego scenariusza, doszedł kompletnie zepsuty klimat przez Goyera i wyszło co wyszło).

Podsumowując, sequel dorównujący pierwowzorowi, a czasami nawet przewyższający go. Nie jest to kino dla wszystkich, bo to przecież czysta rozrywka, czysty film akcji z lekkimi akcentami horroru, ale jeżeli ci to nie przeszkadza, to wal śmiało. Świetne, dynamiczne kino, na którym nie sposób się nudzić. 9/10

ocenił(a) film na 9
PacMan

Zgadzam się z tobą niemal całkowicie; film dorównujący pierwowzorowi a nawet przewyższający go. Bardzo dobra gra aktorska, fajny klimat,bardzo ciekawa akcja i efekty specjalne. Fabuła faktycznie nie stoi na najwyższym poziomie, ale idąc do kina na Blade'a 2 wiedziałem, że nie będzie tu intelektualnych rozwiązań, bo to taki typ filmu. Jeśli chodzi o specjalnie szkoloną drużyne wampirów to podobała mi się i nie wydawała mi się infantylna...

Jedynke i dwójke oceniam na 9, a 3 na 8. pozdro!

ocenił(a) film na 9
PacMan

Dodam jeszcze, że w każdej częsi Blade'a jest świetna muzyka, która jest jednym z mocniejszych filarów tej serii i świetnie podkreśla klimat.

ocenił(a) film na 8
PacMan

Ja tez sie z Toba zgadzam. Fanem "Blade" nie jestem, ale pierwsza czesc naprawde mi sie nie podobala. Film byl gumowo-plastikowy. Druga czesc ogladana w wersji screener podobala mi sie znacznie bardziej, a co dopiero w jakosci DVD. Nawet nie wiedzialem wtedy, kto jest jest Del Toro. Ha!
Zauwazyliscie tez, ze te filmy krecone sa w Czechach, czesc w Rumunii i niedlugo moze do Polski dotra ekipy filmowe? Mieli zbudowac miasteczko filmowe kolo Lodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones